Vannak unalomig ismert növények, amiknek kevéssé ismert, de annál ízletesebb felhasználási formáik vannak és vannak alig ismert növények, amik tömegével kínálják magukat az erdőn bárkinek, aki felismeri őket.
Van néhány szabály, amit be kell tartani, ha erdőben gyűjtesz.
+1 Csendesen járd az erdőt és akkor közelebb merészkedik hozzád. Ez gyerekekkel kifejezett kihívás, de néhány évtized alatt pikk-pakk megtanulják.
Hívogató színek és illatok csábítanak minket az erdő mélyére, száz meg száz gasztro-kincs közé, csak győzzük kitalálni, hogy mi az ami a tányérunkra lett szánva és mi az, ami csak a szemünknek.
Van néhány szabály, amit be kell tartani, ha erdőben gyűjtesz.
+1 Csendesen járd az erdőt és akkor közelebb merészkedik hozzád. Ez gyerekekkel kifejezett kihívás, de néhány évtized alatt pikk-pakk megtanulják.
Kizöldült az erdő, minden burjánzik és csivitel. Az erdei növények között megdöbbentően sok ehető bújik meg, sőt, sok közülük ízletes, tápláló és teljes értékű konyhai alapanyag is, csak tudni kell meglátni.
Van néhány szabály, amit be kell tartani, ha erdőben gyűjtesz.
+1 Csendesen járd az erdőt és akkor közelebb merészkedik hozzád. Ez gyerekekkel kifejezett kihívás, de néhány évtized alatt pikk-pakk megtanulják.
“Szia, benéznénk este és hozunk egy kis narancsot is.” - hangzik el a telefonban, én örülök, persze, gyertek, csodás hír. De azért az a húsz kiló, ami érkezett kissé váratlanul ért. Mit kezdjünk húsz kiló naranccsal?
A savanyítás szerves része volt elődeink háztartásának. Nem csak télen, de egész évben savanyítottak és nem csak káposztát, de rengeteg mást is. Megmutatjuk, hogyan lehet egyszerűen és gyorsan fermentálni.
A tél végére már egyre jobban igényli a szervezetünk a vitaminokat, ám a nyári gyümölcs dömpingre még várni kell. Hogyan lehet a tavasz kezdetén visszapótolni a vitaminokat?
A megfelelő vitamin és ásványianyag tartalmú zöldségeket egyre nehezebb beszerezni és itt Európa szívében nem a tél lesz az, amikor ezt egyszerű megtennünk. Hiába a sok messziről jött finomság, a beltartalmi értéke sosem lesz olyan, mint a frissen szedett paradicsomnak.
A téli hónapok alatt nem csak a D vitamin merül, de minden más is és március elején már legszívesebben a lecsót ennénk, de arra még várni kell néhány hetet-hónapot.
Addig is vannak azonban remek megoldások a vitaminok visszapótlására.
A meditációról tipikusan tibeti szerzetesek és fátylakkal díszített jóga stúdiók jutnak legtöbbünk eszébe. Mégis az elmúlt évtizedekben megdöbbentő eredmények születtek a meditáció és az életminőség között.
Amilyen forró téma manapság, annál ősibb gyökerekkel rendelkezik a meditáció. Annyira, hogy egyes források szerint időszámításunk előtt 5000 évvel már tudott az emberiség a meditációról. Használata vallásos közegben történt és nem csak a Buddhizmushoz kötődik, de a régmúltban az egyiptomi, kínai, szkíta, sőt, a zsidó nép múltjához is kötődik a meditálás.
A vegán éttermek egyik sztárja, a húspótlók első számú atyja, a borsófehérje őse, a szejtán, amit kis előkészülettel szinte bármilyen húsétel vegásításához használhatunk.
Ugyan néha nehéz felderíteni egy betegség okát, de mindig húzódik valami a háttérben. Akár egy hidegben töltött délután, akár a pihenés hiánya, a túl sok stressz vagy a vírusoknak való kitettség, esetleg alul működő immunrendszer. Érdemes végig gondolni az okokat, hiszen akkor nem csak a tünetet, azaz a betegséget, de annak kiváltó okát is megszüntethetjük, így megelőzve az esetleges visszaesést.
Mit tehetünk egészségünk megőrzése és az esetleges betegségek lefolyásának enyhítése érdekében? Nagyon is sokat! A betegségeket megelőzni is lehet és nem csak vitaminokkal, de ételekkel is, ahonnan a legjobban felszívódik az, amire éppen szükségünk van.
De ha már ott a baj, akkor is rengeteg eszköz áll rendelkezésünkre, hogy a tünetek minél enyhébbek, a betegség minél rövidebb legyen.
A Rapunzel Naturkost egy sok évtizedes múltra visszatekintő cég, amely az 1970-es évek óta céljául tűzte ki a fenntartható bio gazdálkodás népszerűsítését. Ezen céljuk szolgálatába állították minden munkatársukat, ez a cél lebeg a szemük előtt minden döntésük meghozatalánál: magas minőségű bio gazdálkodásból származó, fenntarthatóan előállított élelmiszert termelni!
Luca napjához sok népszokás fűződik, valószínűleg azért, mert a Gergely naptár bevezetése előtt ez volt az év legrövidebb napja. Luca napján tilos volt sütni, fonni és mosni, sőt kölcsönadni sem volt ajánlatos, mert minden kölcsönadott holmi boszorkányok kezére jutott.
A Luca búzával a következő év termését igyekeztek megjósolni. A hagyomány szerint december 13-án el kell ültetni a Luca búzát vagyis hagyományos búzaszemeket és ha karácsony napjára kihajt, akkor bő termésre lehet számítani a következő évben. Az így kihajtatott búzával később az Adventi oltárt díszítették elődeink.
A Rapunzel bio élelmiszer gyár a 70-es évek közepe óta jobbítja a világot, nem csak egészséges ételeivel, de egy olyan vállalati filozófiával, ami a környezetre, a fenntarthatóságra és a benne dolgozók jólétére is minden szinten odafigyel. Ezért kínálja a NetBio is a termékeit. És hogy pontosan mit takar ez a filozófia?
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Augsburg nevű német városka Bavariában. Itt történt, hogy 1974-ben Joseph Wilhelm Jennifer Vermeulen-nel közösen alapított egy önfenntartó kommunát egy farmon, egy kis natúra bolttal kiegészülve. Így kezdődött Európa egyik legnagyobb bio élelmiszer előállító cégének, a Rapunzel Naturkost-nak a története.
Rapunzel termékek a netbio.hu kínálatában >>>