Natur Tanya® Csipkebogyómag olaj hidegsajtolással- Antioxidáns hatású, természetes E-vitaminban gazdag extra sűrű olaj
100%-os, hidegen sajtolt, antioxidáns hatású, természetes E-vitaminban gazdag extra sűrű csipkebogyómag olaj, amit külsőleg és belsőleg egyaránt használhatunk. A természetes E-vitamin, 1antioxidáns hatása révén hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez.
A csipkebogyómag olaj nagy mennyiségben tartalmaz többszörösen telítetlen zsírsavakat, köztük Omega-3 zsírsavat (alfa-linolénsavat), és Omega-6 zsírsavakat.
A csipkebogyó hozzájárul:
- a fizikális jólléthez
- a szervezet védekezéséhez, valamint
- támogatja az emésztést, és a bélrendszer normál működését
A csipkebogyómag olaj:
- vegyszermentes bőrápoló kozmetikum
- hidratálja, táplálja az arc, nyak és dekoltázs bőrét
- ajánlott pikkelysömör, rozácea és ekcéma kezelésének kiegészítésére
Kíméletes gyártástechnológia
A hidegen sajtolt vegán, glutén- és GMO-mentes csipkebogyómag olaj kíméletes gyártástechnológiával kerül előállításra, mechanikus préselés által, vegyszermentesen, adalékanyag hozzáadása nélkül. A telített zsírsavak telítetlen zsírsavakkal [egyszeresen telítetlen zsírsavakkal és többszörösen telítetlen zsírsavakkal] való helyettesítése az étrendben hozzájárul a vér egészséges koleszterinszintjének fenntartásához.
- Vegan, Paleo
- Glutén és GMO mentes
- Diétás étrend része
- Nem tartalmaz mesterséges színezéket, tartósítószert és aromát
Honnan ered a csipkebogyó (Rosa canina L.) megnevezése?
A "canina" fajnév a latin "canis"-ból származik, ami "kutya"-t jelent. E fajnak az elnevezése az ókori görög orvos Hippokratész (Kr. e. 460-377), illetve a római idősebb Plinius természettudós (Kr. u. 23-79) írásainak tulajdonítható, mely írásokban javasolták, hogy a vadon élő R. canina gyökér készítmény felhasználható lehet veszett kutya harapásának kezelésére. Egy másik, és valószínűleg valószínűbb elmélet az, hogy a fajt korábban „dag rózsa”-ként ismerték (az olasz daga-ból, mint tőr, vaskos tüskéire utalva), amit egy félreértés következtében "dog rose"-ra ("kutyarózsa")-ra változtattak.